Familjerättsenheten

Dalslands logotyper

Färgelanda kommun har avtal med Familjerätt- och familjehemsenheten i Åmål. Detta innebär att ärenden gällande familjerätt så som t.ex. adoptionsärenden, samarbetssamtal beslutat av domstol, vårdnads- , boende- och umgängesutredningar så ska invånarna i Färgelanda kommun kontakta Familjerätts- och familjehemsenheten i Åmål för att få hjälp i ärendet. 

Kontaktuppgifter Familjerätt- och familjehemsenheten Åmål

Samordnare
Anna Agdur
Telefon 0532-170 21
E-post anna.agdur@amal.se


Familjehemssekreterare

Anette Torstensson
Telefon 0532- 174 58
E-post anette.torstensson@amal.se
 
Irene Ottosson 
Telefon 0532- 174 52 
E-post irene.ottosson@amal.se
 
Dan-Inge Johansson
Telefon 0532-171 25
E-post dan-inge.johansson@amal.se    

Jennie Andersson
Telefon 0532-170 61
E-post jennie.andersson@amal.se

Riman Kassem
Telefon 0532-173 17
E-post rima.kasem@amal.se

 
Familjerättssekreterare
Telefontid måndag, onsdag, torsdag och fredag kl 8.30-9.30

Simone Geerts 
Telefon 0532-174 46 
E-post simone.geerts@amal.se

Måns Wahlberg
Telefon 0532-777 458
E-post mans.wahlberg@amal.se

Jennie Andersson
Telefon 0532-170 61
E-post jennie.andersson@amal.se
Chef Individ och familjeomsorgen
Carina Holmqvist
0528-567601

Synpunkter?

Telefonnummer
Färgelanda kommuns växel 0528-567000
Färgelanda kommuns fax 0528-71476

E-post
kommun@fargelanda.se 

Kommunens informatörer

information@fargelanda.se

Besöksadress

Allhemsvägen 5
458 80 Färgelanda

Öppettider kommunhuset
Måndag-Fredag 08:00-16:30
Lunchstängt 12:00-13:00

Organisationsnummer

212000-1421

Färgelanda i sociala medier